Talerz seniora- planowanie jadłospisów w żywieniu zbiorowym osób starszych z elementami dokumentacji HACCP/GHP/GMP- szkolenie online

Cena: 280,00 zł 280.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

                                                                  

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu

 

Talerz Seniora- planowanie jadłospisów w żywieniu zbiorowym osób starszych

z elementami dokumentacji HACCP/GHP/GMP

 

Planowany termin szkolenia

11.05.2023 r.

w godz: 10:00 – 14:00

 

 

Cel szkolenia:
Wraz z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie na poszczególne mikro i makroelementy. Skład diety powinien być zatem dostosowany do indywidualnych potrzeb i opierać się o takie parametry jak wiek, płeć, masa ciała, aktywność fizyczna, ale również – co niezwykle istotne- jadłospis powinien uwzględniać wszystkie choroby współistniejące.

Brak odpowiedniej diety w połączeniu z trwającą długo chorobą prowadzić mogą do niedożywienia, które z kolei wiąże się pogorszeniem stanu chorego. Prawidłowa dieta wspiera skuteczne leczenie, spowalnia procesy inwolucyjne związane z wiekiem, przyspiesza gojenie się ran, stymuluje odporność organizmu.

W realiach Domów Pomocy Społecznej dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb jest w znacznym stopniu ograniczone, dlatego niezwykle ważna jest znajomość właściwego planowania żywienia osób tam przebywających z uwzględnieniem zasad żywienia zbiorowego przy jednoczesnej indywidualizacji dietetycznej.                                                                                            

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu:

- fizjologii starzenia się organizmu,
- głównych problemów zdrowotnych osób starszych i ich związku z żywieniem,
- podstawowych chorób i dolegliwości wieku podeszłego,
- zasad żywienia zbiorowego w Domach Opieki Społecznej,
- zasad żywienia osób starszych z uwzględnieniem charakterystyki diet,
- zasad planowania posiłków zgodnie z zaleceniami IŻŻ (piramida żywieniowa, podstawowe produkty w  diecie, witaminy i   składniki odżywcze z uwzględnieniem wskazań dla osób starszych, normy i zalecenia  żywieniowe dla osób w starszym wieku i ich realizacja,
 - zasadami żywienia zgodnymi z Talerzem Zdrowego Żywienia z 2020 r., aktualnymi Normami Żywienia dla populacji  Polski z 2020 r. 
  w konfrontacji z obowiązującym Rozporządzeniem,

- wartości odżywczych podstawowych produktów w diecie,
- planowania żywienia w oparciu o programy wspomagające,
- żywienia w poszczególnych jednostkach chorobowych w tym: Choroba Parkinsona, Alzheimera, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nowotwory,
- problemów psychoruchowych związanych z przyjmowaniem posiłków przez osoby starsze,
- określenia stanu odżywienia osób starszych, łączenia żywności, suplementów i leków, występowania   ewentualnych interakcji
- system HACCP/GHP/GMP - podstawowe informacje z zakresu prawidłowego prowadzenia dokumentacji


Cena szkolenia obejmuje:

  • materiały szkoleniowe w postaci pdf – ze wskazówkami dot. zbiorowego żywienia
  • imienny certyfikat przesyłany w formie pliku pdf potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu
  • 7-dniowy dostęp do nagrania

Szkolenie poprowadzi dr Anna Stolecka- Warzecha – adiunkt Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dietetyk kliniczny i sportowy, trener zdrowego stylu życia. Autorka polskich i zagranicznych publikacji naukowych oraz książek o tematyce żywienia dzieci i młodzieży.
Redaktor naczelna naukowego kwartalnika dietetycznego Food Science. Swoje doświadczenie zdobyła w polskich i zagranicznych ośrodkach naukowo-badawczych, a w codziennej pracy zajmuje się leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci, dietoterapią żywieniową osób dorosłych i profilaktyką zdrowia. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem, intendentów, dyrektorów placówek oświatowych dietetyków, specjalistów żywienia, lekarzy, psychologów, studentów tych kierunków.

Szkolenie wpisuje się w definicję kształcenia ustawicznego osób w wieku dojrzałym ( min. edukacji w szkołach dla dorosłych, a także zdobywania umiejętności i podwyższania kwalifikacji przez osoby bezrobotne, poszukujące pracy, aktualnie pracujące oraz przez pracodawców). Może być dofinansowane w ramach KFS.

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr 2.24/00197/2019

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl